Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

KSZO 1929 zremisował z MKS Trzebinia. Dziesięć kartek, bramka Jamroza

Dorota Kułaga
Jakub Kapsa (z lewej) i jego koledzy z KSZO 1929 wywalczyli punkt w wyjazdowym meczu z MKS Trzebinia. Fot. Mirosław Rolak
W trzecioligowym meczu piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec zremisowali na wyjeździe z MKS Trzebinia 1:1. Jedyną bramkę zdobył Łukasz Jamróz.

MKS Trzebinia - KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Jamróz 15, 1:1 Kacper Sołtys 35.

Trzebinia/Siersza: Szymala - Michalec, Kalinowski Ż, Porębski, Kłusek Ż - Kowalik Ż (80. Chlebda), Świętek Ż (90. Sochacki), Stokłosa Ż, Górka (74. Stanek) - Jagła, Sołtys Ż.

KP KSZO 1929: Olszewski 5 – D. Cheba 5, Kudriawcew 5, Mężyk 7, Janik 5 – Sarwicki 4 (68. Łokieć 2 Ż),Czajkowski 4 Ż, Puton 5 Ż, Kamiński 5, Kapsa 4 Ż (70. Grunt 3) – Jamróz 7.

Sędziował: Sebastian Godek z Rzeszowa.

Arbiter pokazał w tym spotkaniu aż dziesięć żółtych kartek, mimo że mecz wcale nie był taki ostry. Jedyną bramkę dla KSZO 1929 zdobył Łukasz Jamróz. Z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Kamiński, piłka trafiła do Damiana Mężyka. Ten zgrał ją do Jamroza i napastnik ostrowieckiej drużyny strzałem z siedmiu metrów posłał ją do bramki.

KSZO 1929 miał też inne bramkowe okazje, między innymi Jamróz i Grunt, ale brakowało skuteczności.

- Nie jesteśmy zadowoleni z tego remisu. Byliśmy zespołem lepszym, mieliśmy bardziej dogodne okazje do zdobycia bramek. Pierwsza połowa, do momentu straty bramki, była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Gdy gospodarze wyrównali, wdarła się nerwowość do naszej gry. Po przerwie graliśmy z wiatrem, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Mamy duży niedosyt, ale optymistyczne jest to, że gra była lepsza niż w poprzednim spotkaniu. Teraz wróci już Tomek Persona i na pewno nasza gra w ofensywie zyska na jakości - powiedział Przemysław Cecherz, trener KSZO 1929.