Sport

6 goli w Trzebini. MKS wygrywa trzeci mecz z rzędu (WIDEO)

12.10.2019 15:00 | 5 komentarzy | 6 279 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 23:55

Piłkarze MKS Trzebinia nie dali szans LKS Jawiszowice w sobotnim meczu czwartej ligi. W chrzanowskiej A-klasie Fablok Chrzanów zremisował z Ciężkowianką Jaworzno.

5
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Sonda

Kto był najlepszym zawodnikiem meczu MKS Trzebinia - LKS Jawiszowice?

PIŁKA NOŻNA

IV liga

MKS Trzebinia - LKS Jawiszowice 5-1 (2-1)

0-1 Adrian Korczyk (20), 1-1 Łukasz Wierzba (37), 2-1 Łukasz Sochacki (45), 3-1 Michał Kowalik (52-karny), 4-1 Marcin Szczurek (55), 5-1 Michał Kowalik (62)

MKS: Wróbel - Gałka, Górka (23. Martyniak), Kwiecień, Mrożek (68. Sz. Kurek), Sochacki (81. Blaszke), Zybiński, J. Horawa (68. J. Pająk), Szczurek, Wierzba (75. Wilczek), Kowalik

Trzebińscy piłkarze wygrali trzeci ligowy mecz z rzędu, rewanżując się tym samym drużynie z Jawiszowic za porażkę na własnym terenie w ubiegłym sezonie. „Żółto-czarni" wykorzystali swoje ofensywne atuty, nie dając szans defensywie gości, dowodzonej przez Przemysława Pitrego, byłego zawodnika zespołów ekstraklasowych (ponad 130 gier na tym poziomie rozgrywek w barwach Amiki Wronki, Lecha Poznań, Górnika Zabrze i Górnika Łęczna).
Trener MKS Mariusz Wójcik musiał dokonać kilku zmian w składzie w porównaniu z poprzednim meczem z Orłem Ryczów. Kontuzje wyeliminowały z gry Patryka Kiczyńskiego i Mateusza Marszałka, a choroba Przemysława Knapika (zastąpili ich Tomasz Kwiecień, Łukasz Wierzba i Łukasz Sochacki). Jakby mało było problemów, to jeszcze w pierwszej odsłonie z powodu urazu murawę musiał opuścić Radosław Górka (w jego miejsce wszedł Jan Martyniak).
Co jednak ważne zmiennicy pokazali się w sobotnim meczu z naprawdę dobrej strony. Duet stoperów: Kwiecień i Martyniak nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele w ataku. Wierzba strzelił gola na 1-1. Największy plus przy swoim nazwisku może jednak zapisać Łukasz Sochacki, który zanotował gola i dwie asysty.
Miejscowi nie zaczęli jednak zbyt dobrze tego spotkania. Wykorzystali to rywale, strzelając w 20. minucie gola na 1-0.
Po ostrej centrze w pole karne, Tomasz Wróbel sparował piłkę, która następnie odbiła się od Radosława Górki. Na tyle nieszczęśliwie, że do futbolówki dopadł Adrian Korczyk i skierował ją do siatki.
W 37. minucie MKS wyrównał. Do prostopadłego podania wystartował Łukasz Sochacki i następnie zgrał piłkę do Łukasza Wierzby, który soczystym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza.
Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się remisem, gospodarze zadali kolejny cios. Sochacki w efektowny sposób minął przeciwnika, na pełnej szybkości wpadł w pole karne i zdobył gola na 2-1.
Drugą połowę trzebinianie zaczęli z jeszcze większym przytupem. Wystarczyły cztery minuty i było już 4-1 dla MKS. Najpierw rzut karny (po faulu na Sochackim) na bramkę Michał Kowalik, a potem Marcin Szczurek wykorzystał złe zagranie gracza gości.
Wynik na 5-1 ustalił w 62. minucie Michał Kowalik, finalizując składną akcję Jakuba Horawy i Marcina Szczurka.
Trzebinianie mogli pokusić się jeszcze o kolejne gole, ale klarownych sytuacji strzeleckich nie wykorzystali jeszcze m.in. Horawa i Sochacki.