Popis ofensywnej gry dała Babia Góra Sucha Beskidzka w spotkaniu z Zatorzanką Zator. Wynik 4:1 to najniższy wymiar kary, jaki w sobotnie popołudnie spotkał zawodników z Zatora. Żeby nie było, że nie doceniamy ofensywnych akcji gości, to oni też spokojnie mogli zdobyć i trzy gole. Babia Góra za to - z jedenaście! Dwa gole zdobył Grzegorz Kmiecik, dołożył do tego dwie asysty, ale to z całą pewnością ten mecz miał nie tylko jednego bohatera. Trzy gole dla Garbarza zdobył Ismalia Balogun, jednego dołożył Tristan Targosz i Garbarz wygrywa 4:1 z LKS Żarki. Remis w Białce, czyli w drugim z rzędu spotkaniu Tempo dzieje się coś, do czego białczanie od dłuższego czasu nie przywykli. Tym samym KS Chełmek zrównał się już z białczanami punktami. Z ogromnym niedosytem z wyjazdu do Gorzowa wraca Halniak. W drugiej połowie meczu Halniaka na prowadzenie wyprowadził Piotr Bagnicki po dośrodkowaniu Przemysława Gałuszki. Następnie Gorzów wyrównał, a w doliczonym czasie gry zdobył gola na 2:1 - piłkę do własnej bramki skierował Mateusz Kania. Awizowaliśmy trudne przeprawy Błyskawicy Marcówki i Jałowca Stryszawy i nie pomyliliśmy się w swoich przepowiedniach - Błyskawica przegrywa 5:1 z Sokołem, Jałowiec 0:5 z Huraganem Inwałd. Aż osiem goli zaaplikowała Bystra drużynie z Izdebnika, sześć bramek zdobył Huragan w derbach z Gromem. Z jednym punktem ze Stryszowa wraca za to Strzelec.

IV-LIGA MAŁOPOLSKA KOBIET - GRUPA ZACHODNIA

Ladies Tempo Białka - Novi Narama 5:0

Gole dla Ladies: Skowron (dwa), Dyrda, Szpak, Frolik.

Skład Ladies: Ryś (80’ Kutek) - Pułczyńska, Sala, Murzyn, Basiura, Szpak (46’ Zguda), Skowron, Frydel (72’ Trybała), Dyrda, Rzepka (75’ Chorąży), Frolik.

Balogun razy trzy, a Targosz razy raz

Garbarz rozgrywa, Żarki kontrują - taki scenariusz miał sobotni mecz na stadionie w Zembrzycach. Gospodarzom udało się czterokrotnie skierować piłkę do bramki gości i zasłużenie sięgnąć po komplet trzech punktów.

Po pół godzinie gry doskonałej okazji nie wykorzystał Monsuru Adisa, który w sytuacji jeden na jednego z golkiperem gości próbował go przelobować. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką. W kolejnej sytuacji nieznacznie pomylił się Ismalia Balogun. Goście zazwyczaj nie mieli pomysłu z rozegraniem piłki na połowie Garbarza, chociaż w 40 minucie sztuka ta im się udała, a Klaudiusza Pykę pokonał 18-letni Michał Kosowski.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Zdzisława Janika doprowadzili do wyrównania - prawą stroną szarpnął Balogun, wpadł w pole karne i strzałem z 12 metrów z ostrego kąta skierował piłkę do bramki gości.

Dobrą zmianę w drugiej połowie dał Tristan Targosz - młody pomocnik w 71 minucie podał do Baloguna, a ten dał Garbarzowi prowadzenie 2:1. Tu taka ciekawostka meczowa, gol ten został zdobyty po kontrze. Siedem minut przed zakończeniem meczu na pełnej szybkości wyprzedził jednego z przeciwników Adisa i oddał uderzenie, które co prawda wybronił golkiper gości, lecz żadnych problemów z dobitką nie miał Balogun.

Wysoką wygraną Garbarza w doliczonym czasie gry przypieczętował Targosz.

Garbarz Zembrzyce - LKS Żarki 4:1 (1:1)

Gole dla Garbarza: Balogun (trzy), Targosz.

Skład Garbarza: Pyka - Sapoń, Żurek, Marek, Burliga (64" Targosz), Sani (64" Boczkaja), Balogun, Elżbieciak, Sobański, Kowalczyk (46" Stachnik), Monsuru.

Babia Góra się nie cofa

Pewność wróciła - po zakończeniu pierwszej połowy żaden z kibiców Babiej Góry nie zadawał sobie pytania, czy gospodarze ten mecz wygrają, lecz ile goli w nim zdobędą. Do przerwy był jednak niespodziewany remis. Tak, niespodziewany bo najsprawiedliwszym wynikiem byłoby 6:2. Po przerwie gospodarze stworzyli sobie mniej okazji niż w jej pierwszej odsłonie - byli jednak o wiele bardziej skuteczniejsi i wygrali 4:1. To najwyższe zwycięstwo Babiej Góry w tym sezonie. Statystycznie bohaterem meczu był Grzegorz Kmiecik - dwa gole i dwie asysty to jego dorobek, gola i asystę dorzucił Gabriel Janiczak, ale ludzi do wyróżnienia po końcowym gwizdku sędziego suszanie mieli w tym spotkaniu o wiele więcej. WIĘCEJ O MECZU BABIA GÓRA - ZATORZANKA TUTAJ

Babia Góra Sucha Beskidzka - Zatorzanka Zator 4:1 (1:1)

Gole dla Babiej Góry: Kmiecik (dwa), Janiczak, Stróżak.

Gol dla Zatorzanki: M. Żmuda.

Składy:

Babia Góra: Loranc - Żaczek, Rzepka, P. Burliga, J. Talaga, Dyduch, Wójtowicz, K. Burliga (90" Żmuda), Janiczak, Stróżak, Kmiecik (88" Gołuszka).

Zatorzanka: Lichański - Makuch, Celej, Balonek, Stefanik, Pindel (72" Kluska), Kwiatkowski, Mika, Stanek, Żmuda, Baluś.

Było tak dobrze

Kiedy w drugiej połowie Halniaka Maków Podhalański na prowadzenie w Gorzowie wyprowadził Piotr Bagnicki - a propos bardzo ładny gol po dośrodkowaniu Przemysława Gałuszki - mogło się wydawać, że chociaż punkt (a grali wiadomo o trzy) jest w zasięgu przyjezdnych. Gospodarze jednak przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść po dwóch kuriozalnych golach. Najpierw do wyrównania doprowadził Grzegorz Migdał - piłkę na słupek sparował bramkarz Halniaka Michał Pająk (bardzo dobre zawody byłego zawodnika Lachów mimo dwóch puszczonych goli), a Migdał dopełnił formalności. W doliczonym czasie gry swojaka zanotował Mateusz Kania i Gorzów wygrywa 2:1.

LKS Gorzów -  Halniak Maków Podhalański 2:1 (0:0)

Gole dla Gorzowa: Migdał, samobójczy.

Gol dla Halniaka: Bagnicki.

Skład Halniaka: Pająk - Popowicz (Przybylak), Kania, Krauz, Furman, Gałuszka (Czubin), Piskorz, Burzyński (Piątek), Bobek, Wójtowicz (Sarnicki), Bagnicki.

Coś się zacięło

- Liga nie jest na finiszu, do jej zakończenia jeszcze daleko. Pokora, pokora, pokora... - mówił Krzysztof Wądrzyk po wygranym meczu z KS Chełmek 2:0. Wtedy wydawały się te słowa jak żart, teraz wychodzi, że trener Tempo może śmiało grać u bukmachera. Dwie kolejki temu Tempo miało pięć punktów przewagi nad ówczesnym wiceliderem. Minęły dwa kolejne spotkania i Chełmek zrównał się punktami z Tempo.

Pecha miał Franciszek Smuda, który po raz drugi w tej rundzie pojawił się na stadionie w Białce. Pecha, bo obejrzał bardzo przeciętne zawody.

Po kwadransie gry indywidualny błąd popełnił Adam Frączek, który zagrał na prawej stronie obrony i zanotował asystę przy bramce Pawła Lesiaka. Dziesięć minut później był już remis - po dośrodkowaniu Michała Puzika strzałem głową zdobył najniższy, a na pewno jeden z dwóch najniższych, zawodnik na placu gry Mateusz Balcer. W tej części gry świetnej okazji nie wykorzystał Puzik, który w dogodnej sytuacji zamiast strzelać starał się jeszcze znaleźć kolegę z drużyny.

W drugiej połowie sytuacji stuprocentowych po obu stronach nie odnotowano. W końcówce w słupek z rzutu wolnego przymierzył Puzik i to by było na tyle. Niwa przez cały mecz grała równo - twardo, z zawziętością i determinacją, a kiedy trzeba było to kontrowała.

Tempo? Coś się na pewno zacięło. Gospodarze nie stwarzają już tyle okazji, co w poprzednich rozgrywkach. I skuteczność już też nie jest taka sama. Przed tygodniem w Osieku białczanie tworzyli okazję na potęgę i ponieśli niezasłużoną porażką. Z Niwą podział punktów był już jak najbardziej sprawiedliwy.

Tempo Białka - Niwa Nowa Wieś 1:1 (1:1)

Gol dla Tempo: M. Balcer.

Gol dla Niwy: Lesik.

Skład Tempo: Koper - Gruca, Mentel, M. Balcer (75" Zawada), Ł. Balcer (79" Marek), Frączek, Młynarczyk, Rupa (80" Bisaga), Puzik, Żak (65" Wróblewski), Pająk.

Wyciągnęli

- Po tym meczu dostrzegam więcej plusów niż minusów - przyznał po zakończeniu spotkania z Szaflarami trener Jordana Jordanów Jakub Jeziorski. Powód numer jeden to dobra, równa gra Jordana przez dziewięćdziesiąt minut. Powód numer dwa to doprowadzenie do wyrównania w meczu, w którym przegrywało się 0:2.

Piętnaście minut - tyle zajęło Szaflarom zdobycie dwóch goli. Obie bramki zapisał na swoje konto Florian Kamiński. Najpierw wykorzystał indywidualny błąd Filipa Tyrpy, za drugim razem popisał się celną dobitką po strzale w mur z rzutu wolnego. - Mimo fatalnego początku nie zdeprymowaliśmy się, nie schowaliśmy w głów. W przerwie nie miałem zastrzeżenia do postawy chłopaków. Plan na drugą połowę był taki, żeby przez pierwsze piętnaście-dwadzieścia minut grać to samo, co do tej pory. Po tym czasie miała nastąpić ewentualna korekta w ustawieniu, gdyby wynik nie ulegał zmianie - dodaje Jeziorski.

A propos jeszcze bramki, a w zasadzie jej obsady w drużynie Jordana, to niespodziewanie między słupkami pojawił się Tomasz Sum. Przed tygodniem w spotkaniu z Krokusem Przyszową Sum w przerwie poprosił o zmianę. Nie w pełni sił wystąpił jednak w Szaflarach. - Zagrał dla siebie i kolegów, dla Jordana. Dziękuję mu za to - przyznał Jeziorski.

Kontaktową bramkę zdobył Paweł Samek, który tym razem został cofnięty do drugiej linii (z Krokusem grał w atak). Akcję na skrzydle przeprowadził Mateusz Kowalcze i dośrodkował w pole karne, gdzie Samek z 11 metrów trafia do bramki. Do wyrównania doprowadza Hubert Hanusiak, który posyła piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W końcówce oba zespoły zagrały va banque. Okazje miał Jordan - Szymon Wróbel oraz Dominik Kulak, okazję miały Szaflary. - Przy stanie 2:0, Szaflary miały jeszcze stuprocentową okazję, lecz piłkę zmierzającą do bramki zastopował Michał Ryś. Nie wiemy, jakby wtedy mecz się potoczył. Przy remisie 2:2 to my mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, ale nie udało się. Szaflary również w samej końcówce groźnie zaatakowały. Pozostaje przyjąć ten wynik, szanować go oraz słowa ze strony Szaflar, że byliśmy najlepiej grającą drużyną, z jaką w tym sezonie grali - podsumował Jeziorski.

A już w niedzielę do Jordanowa przyjedzie lider tabeli - Jarmuta Szczawnica, która ma komplet ośmiu zwycięstw na swoim koncie.

LKS Szaflary -  Jordan Jordanów 2:2 (2:0)

Gole dla Szaflar: Kamiński (dwa).

Gole dla Jordana: Samek, H. Hanusiak.

Skład Jordana: Sum - Pietrzak, Ryś, F. Tyrpa (65" Kowalcze)1, Szklany, Ferek (82" Kulak), Samek (90" P. Hanusiak), Jochymek, G. Tyrpa, Wróbel (89" Wójtowicz), H. Hanusiak (86" Brzana).

Gol dla Błyskawicy: Klimasara.

Skład Błyskawicy: Brańka - Łukasik, Klimasara, Jacek Pindel, Głuc, Malai, Mirek, Porębski, Wróbel, Jakub Pindel, Burliga.

Huragan Inwałd -  Jałowiec Stryszawa 5:0 (3:0)

BCS Zawoja -  Naroże Juszczyn 1:5 (1:1)

Gole dla Naroża: Kwiatek, M. Drobny, R. Drobny, Antolak, Masłowski.

Dąb Paszkówka -  Żuraw Krzeszów 3:1 (1:0)

B-KLASA WADOWICKA:

Huragan Skawica -  Grom Grzechynia 6:2 (2:1)

Gole dla Huraganu: Mirek Pacyga, Dyrcz, Michał Pacyga, Fujak, Wojtyczko, Sumera.

Gole dla Gromu: P. Surmiak (dwa).

Składy:

Huragan: Malik (46" Marek Pacyga) - Sumera, Żywczak (80" Kudzia), Dyrcz (70" Marek), Fujak, Ogorzałek, S. Pacyga (65" Szafraniec), Wojtyczko, M. Pacyga, Matyja (55" M. Pacyga ), B. Pacyga.

Grom: Polak - Bałos (46" Kaczmarczyk), W. Paleczny (60" M. Paleczny), Toczek, M. Surmiak, Gruszeczka, Pająk (75" Radwan), Bogacz, Bryndza, Kudzia, P. Surmiak.

KS Bystra - Jubilat Izdebnik 8:1 (2:1)

Gole dla Bystrej: K. Gałka (trzy), Sroka (dwa), P. Gałka, Bala, Błachut.

Skład Bystrej: Pustuła - Wnętrzak, Drozd (60" Urbański), Mikołajczyk, Migas, Sroka, Szewczyk, Błachut, K. Gałka (65" P. Gałka), Bala, Basiura (75" Hyciek).

Chełm Stryszów -  Strzelec Budzów 1:1 (1:0)

Gol dla Chełmu: Kurowski.