Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

MKS Trzebinia wyrzucił Libiąż za pucharową burtę (WIDEO)

11.09.2019 21:30 | 7 komentarzy | 5 833 odsłon | Marek Oratowski

Trzebinianie nie mieli w środowym starciu Pucharu Polski większych problemów z pokonaniem Libiąża. Strzelili trzy gole, choć stuprocentowych sytuacji mieli znacznie więcej.

7
Piłkarze Trzebini w akcji obronnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

II runda Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów

MKS Libiąż - MKS Trzebinia 0-3 (0-3)

0-1 Mateusz Marszałek (8), 0-2 Michał Kowalik (22), 0-3 Łukasz Sochacki (33)

Libiąż: Łowiec (60. Wątroba) - Szyjka, Celmer, Lewarczyk (80. Jagła), Lickiewicz, Grudziński, Łuczak, Samuś (75. Grabowski), Kubański (85. Pawlas), Czyszczoń (57. Adamczyk), Węgorek

Trzebinia: Wróbel - Martyniak, Zybiński (65. Blaszke), Sochacki (56. Szczurek), Kiczyński, Mrożek (72. Bugdalski), Kowalik, Jarosz, Horawa (77. Stachowski), Kurek, Marszałek (46. Gałka)

Goście byli faworytami tego meczu. Strzelanie zaczęli już w 8. minucie, gdy Mateusz Marszałek trafił do siatki lewą nogą w krótki róg. Kwadrans potem uderzeniem w zamieszaniu podbramkowym podwyższył Michał Kowalik. Trzeci cios goście zadali w 33. minucie, gdy po czterech podaniach szybką kontrę sfinalizował Łukasz Sochacki. Po zmianie stron mieli jeszcze mnóstwo okazji strzeleckich, ale seryjnie je marnowali. Między innymi kilku tych z gatunku sam na sam nie wykorzystał zmiennik Adrian Gałka. Z bliska spudłował też Adrian Zybiński. Gospodarze dwa razy odważniej poszli do przodu. Jednak obrońca Trzebini wybił piłkę na róg spod nóg kapitana libiążan Beniamina Łuczaka. Strzał Wojciecha Grudzińskiego w końcówce był zaś zbyt lekki.

- Nie tylko liga nas interesuje, ale także puchar. Dlatego nie trzeba było nas specjalnie mobilizować. Brak skuteczności po przerwie to efekt rozluźnienia korzystnym wynikiem - skomentował bramkarz MKS-u Tomasz Wróbel.

- Chcieliśmy zagrać jak najlepiej. Wiedzieliśmy, że rywal jest lepszy piłkarsko. Mieliśmy kilka ciekawych akcji, ale zabrakło w nich wykończenia - stwierdził Beniamin Łuczak, kapitan libiążan.

Wideo z meczu jest dostępne TUTAJ.

Victoria 1918 Jaworzno - Nadwiślanin Gromiec 2-1
Błyskawica Myślachowice - Arka Babice 1-1 (karne 8-7) - mecz rozegrany 10 września
Polonia Luszowice - UKS Dulowa 1-0 - mecz rozegrany 10 sierpnia