Sukces Zatorzanki w Żarkach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 maja 2019 18:11

Zatorzanka Zator wygrała na wyjeździe z LKS Żarki 3:0. Bramki strzelili Formas, Mika i Żmuda.

W 11. minucie Stefaniak zagrał do Formasa. Ten oddał skuteczny strzał na bliższy róg. W 15. minucie jeden  z sędzia odgwizdał faul za zagranie ręką. Jedenastki nie wykorzystał Baluś. W 44. minucie rzut rożny wykonywał Stanek. Gola zdobył Mika. W 71. minucie jeden z zawodników Zatorzanki podał futbolówkę do Żmudy, który w sytuacji sam na sam uderzył skutecznie na dalszy róg.

,,Rywal też miał swoje okazje, ale my byliśmy zdecydowanie lepsi pod względem technicznym, taktycznym” – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 4 maja LKS Żarki – Zatorzanka Zator 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Formas (15.), 0:2 Mika (44.), 0:3 Żmuda (71.)

Składy:
LKS Żarki: Kaniaburka, Majka (66. Miziołek), Jesionowski, Patyk (81. Osadziński), Kosowski (61. Gucik), Żegleń, Gaudyn, Przebinda, Horawa, Kurzak, Glistak.

Zatorzanka Zator: Lichański, Stanek, Skrobacz, Baluś, Mika, Makuch, K. Wolanin, Kwiatkowski (80. Leszczyński), A. Celej (65. Żmuda), Formas (90. Wolanin), Stefaniak. Trener: Marcin Folga.