Unia zagrała dobrze taktycznie i wygrała

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 czerwca 2019 23:37

Unia wygrała na wyjeździe z MKS Trzebinia 3:0. Bramki strzelili Czapla, Lichota i Janiczak.
W 3. minucie zdaniem sędziego w polu karnym był Janiczak. Rzut karny skutecznie wykonał Czapla. W 75. minucie kontrę zespołu gości zdobyciem gola wykończył Lichota. W 88. minucie po dośrodkowaniu Czapli piłkę do siatki skierował Janiczak. Sporo sytuacji bramkowych mieli gospodarze. Żadnej nie wykorzystali.

,,Do 35. minuty przeważaliśmy. Z biegiem czasu do głosu dochodzili nasi rywale. W drugiej odsłonie MKS mocno atakował. My jednak dobrze się broniliśmy i zagraliśmy dobrze  taktycznie. Dobrze zaprezentował się Stępień” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Sobota 1 czerwca MKS Trzebinia – Unia Oświęcim 0:3
Bramki: 0:1 Czapla rzut karny, 0:2 Lichota (75.), 0:3 Janiczak (88.)

Składy:
MKS Trzebinia: Pająk, Horawa, Jarosz, Szczurek (46. Kurek), Kowalik, Martyniak, Żybiński (67. Sochacki), Kwiecień, Wierzba (76. Marszałek), Sawczuk, Wilczek (85. Blaszke).

Unia Oświęcim: Stępień, B. Ryszka, Pluta, Pacyga, Rzeszutko, Mrowiec (60. Wilczak), Ryś (70. Jończyk), Janiczak, Snadny, Lichota (85. P. Ryszka), Czapla. Trener: Marek Kołodziej.