Zagórze górą w Dulowej (WIDEO, ZDJĘCIA)

30.03.2019 18:30 | 13 komentarzy | 6 720 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 19:00

AKTUALIZACJA

Piłkarze Zagórzanki Zagórze wygrali z UKS Dulowa w sobotnim meczu chrzanowskiej A-klasy. Trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł czwartoligowy MKS Trzebinia.

13
Przy piłce Arkadiusz Biesek, strzelec pierwszego gola dla Zagórza w meczu z Dulową
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

PIŁKA NOŻNA

Klasa A - Chrzanów

UKS Dulowa - Zagórzanka Zagórze 1-2 (1-1)

0-1 Arkadiusz Biesek (5), 1-1 Rajmund Raźniak (21), 1-2 Łukasz Krawczyk (76)

Dulowa: Kołodziejski - K. Kowalik (77. W. Barcik), Rejdych, Cząstka, Bobak, Kowal, Tajs (77. Prokop), Wallentin, Nowak, Grabowski, Raźniak

Zagórze: Ryszka - Kułaga, P. Stępień, Hodur, Krawczyk, Chrząszcz (Oczkowski), K. Dulowski, Rogowiec (46. Szczepina, 90. M. Kosowski), Motyczko (61. Gulik), Paliwoda, Biesek

Zespół z Zagórza odniósł drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Dla UKS jest to z kolei druga porażka w tym roku. Gospodarze ponownie musieli uznać wyższość rywala z gminy Babice. Tydzień wcześniej trzy punkty na boisku w Dulowej wywalczyła bowiem Wisła Jankowice.
W sobotnie popołudnie Zagórzanka zrewanżowała się ty samym ekipie UKS za jesienną porażkę na własnym boisku.
Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla przyjezdnych. Już w piątej minucie wynik otworzył uderzeniem z kilku metrów Arkadiusz Biesek.
Nieco ponad kwadrans później miejscowi wyrównali. Efektownym rajdem lewym skrzydłem popisał się Rajmund Raźniak i następnie nie dał szans na interwencję Grzegorzowi Ryszce.
Goście mogli jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie, ale bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystali Rafał Chrząszcz i Arkadiusz Biesek.
Ten pierwszy miał szansę się zrehabilitować w 60. minucie, ale w sytuacji sam na sam z Borysem Kołodziejskim minimalnie spudłował.
W 76. minucie Zagórzanka dopięła swego. Łukasz Krawczyk uderzył technicznie zza pola karnego i piłka pod odbiciu się od słupka wylądowała w siatce.
W końcówce spotkania przyjezdni mogli podwyższyć wynik, ale Jakub Gulik strzelił obok słupka, a uderzenie Artura Oczkowskiego ładnie obronił golkiper UKS.

Start Kamień - Błyskawica Myślachowice 3-3

Wisła Jankowice - Fablok Chrzanów 3-2

Tęcza Tenczynek - SPRiN Regulice 3-2

Ciężkowianka Jaworzno - Wolanka Wola Filipowska 3-1

IV liga

LKS Jawiszowice - MKS Trzebinia 0-1 (0-1)

0-1 Michał Kowalik (38)

Trzebinianie odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie jesiennej i mogą się w tym toku pochwalić kompletem punktów w pojedynkach ligowych.
W sobotę MKS zrewanżował się Jawiszowicom za jesienną przegraną 1-3 na własnym terenie. Jednobramkową wygraną „żółto-czarnym" dał Michał Kowalik, który kilka dni temu miał okazję zagrać w reprezentacji Małopolski w meczu z Cracovią. Zwycięskiego gola zdobył jeszcze w pierwszej połowie.