Nie masz konta? Zarejestruj się

Sport

Testowani piłkarze dali wygraną Luszowicom

09.02.2019 11:00 | 0 komentarzy | 3 790 odsłony | Marek Oratowski

W pierwszym sparingu gracze Luszowic w piątkowy wieczór zasłużenie pokonali w Jaworznie rywali z Zagórzanki.

0
Przy piłce zawodnik Luszowic Krystian Dulowski, fot.Jakub Kaja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Sparing

Polonia Luszowice - Zagórzanka Zagórze 3-2 (3-1)

1-0 Testowany 3 (18), 1-1 Rafał Chrząszcz (30), 2-1 Testowany 1 (35, karny), 3-1 Testowany 1 (44), 3-2 Tomasz Kaszuba (85, karny)

Mecz rozgrywany na sztucznej płycie w Jaworznie odbył się przy mroźnej pogodzie i był dość dobrym widowiskiem. Polonia wyszła na prowadzenie w 18. minucie. Grający trener Ireneusz Palka uruchomił lewego pomocnika - testowanego 3, który strzałem w długi róg zdobył gola.
Do remisu po pół godzinie gry uderzeniem z bliska doprowadził napastnik Zagórzanki. Jednak jeszcze przed przerwą inny z testowanych piłkarzy Polonii dwa razy pokonał golkipera Zagórzanki (najpierw trafił z karnego, potem celnie główkował po centrze z rogu). Zawodników Zagórzanki stać było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki po zdobytej pod koniec meczu bramce z karnego.

- Cieszę się z wyniku i tego, że wszyscy trzej testowami gracze zaprezentowali się z dobrej strony - skomentował Ireneusz Palka, grający trener Luszowic. Jego podopieczni od lutego trenują dwa razy w tygodniu - w szkole i w terenie.