Garbarz Zembrzyce zgłoszony do rozgrywek V-ligi, likwidacja klasy C, a w zamian za nią kolejna klasa B, Ladies Tempo Białka zagrają w IV-lidze, która po reorganizacji rozgrywek kobiecych na poziomie centralnym jest de facto traktowana jak ubiegło sezonowa liga III - to najważniejsza informacja odnośnie sezonu 2020/2021 w rozgrywkach piłkarskich, w których biorą udział drużyny z naszego powiatu.
Na stronie OZPN Wadowice można znaleźć zatwierdzony na nowy sezon skład rozgrywek poszczególnych lig - od A-klasy do II ligi skrzatów, oraz przewidywany start rozgrywek. O ile sprawy związane z awansami można się domyślać, o tyle najważniejsza rzecz, która spowodowała, że skład lig będzie wyglądał w przyszłym sezonie jak wyglądał (czyli kwestia spadków) nie jest jeszcze uregulowana. Sezon przerwany przez pandemię koronawirusa spowoduje, że inaczej mogą wyglądać rozstrzygnięcia na wypadek nagłego, niespodziewanego końca sezonu. Te i inne regulacje po
IV liga kobiet 2020/2021 (organ prowadzący - Wydział Gier MZPN):
1. Dąb Zabierzów Bocheński
2. Tarnovia II
3. Puszcza Niepołomice
4. Football Success Academy Kraków
5. Górnik Wieliczka
6. Prądniczanka II Kraków
7. Pogorzanka Pogorzyce
8. Burza Roczyny
9. Olimpia Osieczany
10. Bronowianka Kraków
11. Victoria Zalas
12. Uran Łukawica (beniaminek)
13. Tempo Białka (beniaminek)
V-liga chrzanowska / start ligi 8-9 sierpień
1. Team Sport Hejnał Kęty
2. Kalwarianka Kalwaria
3. G arbarz Zembrzyce
4. Nadwiślanin Gromiec
5. LKS Zgoda Byczyna
6. Babia Góra Sucha Beskidzka
7. Sokół Przytkowice
8. Stowarzyszenie Victoria 1918 Jaworzno
9. Halniak Maków Podhalański
10. Brzezina Osiek
11. Niwa Nowa Wieś
12. LKS Gorzów
13. Sosnowianka Stanisław
14. LKS Żarki
15. MKS Libiąż
16. Zatorzanka Zator
17. Tempo Białka
V-liga limanowska / Start ligi 8-9 sierpień
1. LKS Szaflary
2. Czarni Czarny Dunajec
3. Huragan Waksmund
4. Wiatr Ludźmierz
5. Jarmuta Szczawnica
6. Granit Czarna Góra
7. Jordan Jordanów
8. Babia Góra Lipnica Wielka
9. Wierchy Pasierbiec
10. Zalesianka Zalesie
11. Turbacz Mszana Dolna
12. Krokus Przyszowa
13. AKS Ujanowice
14. Laskovia Laskowa
KLASA A / Start ligi 1-2 sierpnia
L. p |
Klasa A |
Jałowiec Stryszawa |
|
Orzeł Wieprz |
|
Huragan Inwałd |
|
Znicz Sułkowice |
|
Burza Roczyny |
|
Strzelec Budzów |
|
Nadwiślanka Brzeźnica |
|
Halniak Targanice |
|
Leńcze |
|
Naroże Juszczyn |
|
Skawa Wadowice |
|
Dąb Paszkówka |
|
Wisła Łączany |
|
Żuraw Krzeszów |
|
Korona Skawinki |
|
Błyskawica Marcówka |
|
BCS Zawoja |
|
Olimpia Chocznia |
|
Astra Spytkowice |
B-KLASA / Start ligi 15-16 sierpnia
L. p |
Klasa B grupa I |
Klasa B grupa II |
Klasa B grupa III |
Chełm Stryszów |
Iskra Klecza |
Wikliniarz Woźniki |
|
Lachy Lachowice |
Skawa Jaroszowice |
Orzeł Radocza |
|
Bystra |
Jubilat Izdebnik |
Amator Babica |
|
Huragan Skawica |
Stanisławianka Stanisław |
Dąb Tomice |
|
Żarek Stronie |
Cedron Brody |
Gronie Zagórnik |
|
Dąb Sidzina |
Relaks Wysoka |
Gród Grodzisko |
|
Tarnawianka Tarnawa |
Przełęcz Kossowa |
Zaskawianka Wadowice |
|
Grom Grzechynia |
Victoria Półwieś |
Leskowiec Rzyki |
|
Świt Osielec |
Jastrzębianka Jastrzębia |
Łysa Góra Zawadka |
|
Spartak Skawce |
Żarek Barwałd |
Sokół Frydrychowice |
|
Zryw Lanckorona |
Płomień Sosnowice |
Skawa Witanowice |
|
Olimpia Zebrzydowice |
Sokół Chrząstowice |
Borowik Bachowice |
|
|
Czarni Koziniec |
|
Klasa B - Podhale:
1. AP Wisła Czarni Dunajec
2. Szarotka Chochołów
3. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre
4. Lepietnica Klikuszowa/Obidowa
5. Unia Naprawa
6. Delta Pieniążkowice
7. KS Luboń Skomielna Biała
8. Grel Trute
9. Janosik Sieniawa
10. Krokus Pyzówka
11. Szarotka Rokiciny Podhalańskie
Małopolska Zachodnia / Start I Lig Junior Młodszych 15/16 sierpień 2020 roku (mecz i rewanż jesień) / Trampkarz i Młodzik / Start Ligi 29/30 sierpień 2020 roku (jeden mecz)
L. p |
I Liga Juniorzy Młodsi |
I Liga Trampkarzy |
I Liga Młodzika |
MKS Trzebinia |
Kalwarianka Kalwaria |
Strzelec Budzów |
|
Halniak Maków Podh |
Progress Andrychów |
Beskid Andrychów |
|
MKS SMS Oświęcim |
Soła Oświęcim |
Skawa Wadowice |
|
Kalwarianka Kalwaria |
Górnik Libiąż |
Górnik Libiąż |
|
Beskid Andrychów |
Fablok Chrzanów |
AP 21 Chrzanów |
|
Dąb Tomice |
KS Chełmek |
Babia Góra Sucha |
|
Jałowiec Stryszawa |
Karol Wadowice |
AP Wisła Brzeźnica |
|
Babia Góra Sucha Besk |
Skawa Wadowice |
Karol Wadowice |
|
|
Beskid Andrychów |
Unia Oświęcim |
Liga Juniorów / Start I Lig Junior Starszych 29/30 sierpień 2020 roku / Junior Młodszy / Start 15/16 sierpień 2020 roku:
L. p |
II Liga Juniorzy Starsi |
II Liga Juniorzy Młodsi |
Halniak Targanice |
Iskra Klecza |
|
Znicz Sułkowice |
Strzelec Budzów |
|
Lachy Lachowice |
Borowik Bachowice |
|
Sokół Przytkowice |
Chełm Stryszów |
|
Tempo Białka |
Żarek Barwałd |
|
Dąb Paszkówka |
Naroże Juszczyn |
|
Sokół Frydrychowice |
Relaks Wysoka |
|
Babia Góra Sucha Besk. |
BCS Zawoja |
|
Olimpia Chocznia |
Huragan Skawica |
|
Skawa Wadowice |
Żarek Stronie |
|
|
Bieńkówka |
|
|
Jastrzębianka Jastrzębia |
|
|
Świt Osielec |
II Liga Trampkarzy / Start 15/16 sierpień 2020 roku:
L. p |
Trampkarze grupa I |
Trampkarze grupa II |
Jałowiec Stryszawa |
Iskra Klecza |
|
Lachy Lachowice |
Sosnowianka Stanisław |
|
Świt Osielec |
Leskowiec Rzyki |
|
Halniak Maków Podhalański |
Halniak Targanice |
|
Tempo Białka |
Orzeł Wieprz |
|
Garbarz Zembrzyce |
Huragan Inwałd - 1 |
|
Tarnawianka Tarnawa |
Huragan Inwałd - 2 |
|
Dąb Sidzina |
Znicz Sułkowice |
|
Bieńkówka |
Zaskawianka Wadowice |
|
Grom Grzechynia |
Borowik Bachowice |
|
Kalwarianka Kalwaria |
AP Wisła Brzeźnica |
|
Czarni Koziniec |
Gród Grodzisko |
|
Sokół Przytkowice |
Wisła Łączany |
II Liga Młodzika / Start 15/16 sierpień 2020 roku:
L. p |
Młodziki grupa I |
Młodziki grupa II |
Młodziki grupa III |
Lachy Lachowice |
Iskra Klecza |
Czwórka Andrychów |
|
Halniak Maków Podhalański |
Sosnowianka Stanisław |
Progress Andrychów |
|
Tempo Białka |
Pobiedr Paszkówka |
Orzeł Wieprz |
|
Naroże Juszczyn |
Kalwarianka Kalwaria - 1 |
Znicz Sułkowice |
|
Żuraw Krzeszów |
Kalwarianka Kalwaria - 2 |
Burza Roczyny |
|
KS Bystra |
AFK Wisła Brzeźnica |
Czarni Koziniec |
|
BCS Zawoja |
Skawa Wadowice |
Relaks Wysoka |
|
Jałowiec Stryszawa |
Żarek Stronie |
Gronie Zagórnik |
|
Garbarz Zembrzyce |
Jastrzębianka Jastrzębia |
Dąb Tomice |
|
Huragan Skawica |
Wikliniarz Woźniki |
Sokół Frydrychowice |
|
Grom Grzechynia |
Zaskawianka Wadowice |
Karol Wadowice |
|
Dąb Sidzina |
Filkówka Barwałd |
Astra Spytkowice |
|
|
Stanisławianka Stanisław |
Orzeł Ryczów |
I Liga Orlika / Start 19 sierpień 2020 roku (mecz i rewanż):
L. p |
Orliki – grupa silna |
Progress Andrychów |
|
Husaria Klecza |
|
Halniak Maków Podh |
|
Babia Góra Sucha Besk. |
|
Karol Wadowice |
|
Beskid Andrychów |
II Liga Orlika / Start 19 sierpień 2020 roku:
L. p |
Orliki grupa I |
Orliki grupa II |
Orliki grupa III |
Spartak Skawce |
Halniak Targanice |
Borowik Bachowice |
|
Strzelec Budzów |
Czwórka Andrychów |
Żarek Barwałd |
|
Jałowiec Stryszawa |
Orzeł Wieprz |
Stanisławianka Stanisław |
|
Lachy Lachowice |
Huragan Inwałd |
Pobiedr Paszkówka |
|
Świt Osielec |
Burza Roczyny |
Karol Wadowice – 2 |
|
Tempo Białka |
Zaskawianka Wadowice |
Karol Wadowice – 3 |
|
Naroże Juszczyn |
Karol Wadowice – 1 |
AP Wisła Brzeźnica |
|
Babia Góra Sucha Besk. |
Olimpia Chocznia |
Żarek Stronie |
|
Błyskawica Marcówka |
Czarni Koziniec |
Astra Spytkowice |
|
BCS Zawoja |
Husaria Klecza |
Św. Józef Kalwaria |
|
Dąb Sidzina |
AM Cracovia Kraków |
Orzeł Ryczów |
|
Grom Grzechynia |
Beskid II Andrychów |
Gród Grodzisko |
II Liga Żaki / Start 29/30 sierpień 2020 roku:
L. p |
Żaki grupa I |
Żaki grupa II |
Żaki grupa III |
Żaki grupa IV |
Lachy Lachowice |
Husaria Klecza |
Czwórka Andrychów |
Żarek Stronie |
|
Babia Góra Sucha I |
Orzeł Ryczów |
Orzeł Wieprz |
Karol I Wadowice |
|
Babia Góra Sucha II |
Borowik Bachowice |
Gronie Zagórnik |
Św. Józef Kalwaria |
|
Halniak Maków |
Wisła Łączany |
Olimpia Chocznia |
Żarek Barwałd |
|
Naroże Juszczyn |
Wisła Brzeźnica |
Karol III Wadowice |
Spartak Skawce |
|
Strzelec Budzów |
Astra Spytkowice |
Cracovia Andrychów |
Czarni Koziniec |
|
Jałowiec Stryszawa |
Pobiedr Paszkówka |
Beskid Andrychów |
Zaskawianka Wadowice |
|
Tarnawianka Tarnawa |
Karol II Wadowice |
Skawa Jaroszowice |
Sosnowianka Stanisław |
II Liga Skrzaty / Turniej (2 lub 3):
L. p |
Skrzaty grupa I |
Skrzaty grupa II |
Skrzaty grupa III |
Babia Góra Sucha |
Żarek Stronie |
Borowik Bachowice |
|
Halniak Maków |
Iskra Klecza |
Wisła Łączany |
|
Naroże Juszczyn |
Żarek Barwałd |
Wisła Brzeźnica |
|
Jałowiec Stryszawa |
Beskid Andrychów |
Pobiedr Paszkówka |
Autor: Redakcja sucha24.pl
Skład lig praktycznie znany. Zasady spadków i awansów jeszcze nie - opinie czytelników
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu: Skład lig praktycznie znany. Zasady spadków i awansów jeszcze nie. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku "zgłoś".