Puchar Polski: Żuraw odrobił straty w Tarnawie. Z 0:2 do 6:2!

Nietypowo, bo już w czwartek i też o nietypowej porze jak na niższe rozgrywki, bo o 19, zainaugurowano piłkarski sezon 2020/2021. W Tarnawie miejscowa Tarnawianka prowadziła do przerwy 2:0 z Żurawiem Krzeszów. Po przerwie trafiali już tylko goście w tym m.in. pozyskany z Jałowca Stryszawy Mariusz Górny. Żuraw melduje się zatem w kolejnej rundzie. Pozostałe spotkania w ramach pierwszej rundy odbędą się w weekend.

Mariusz Górny, Mariusz Mentel, Mateusz Lociński, Konrad Irzyk - cała czwórka jeszcze w poprzednim sezonie grała w drużynie Jałowca Stryszawa. Od tego sezonu będą reprezentowali barwy rywala zza miedzy, czyli Żurawia Krzeszów. - Pojawiła się opcja ich pozyskania i z niej skorzystaliśmy. Nie trzeba tych zawodników nikomu przedstawiać. Uważam, że Górny, Mentel i Lociński to byli kluczowi zawodnicy Jałowca i bardzo wzmocnią naszą drużynę. To bardzo wartościowi zawodnicy. - mówi trener Żurawia, Bartłomiej Sałapatek.

Do przerwy w Tarnawie pachniało jednak sensacją, bo po dwóch trafieniach byłego zawodnika Żurawia Łukasza Sitarza to B-klasowa Tarnawianka prowadziła. W drugiej połowie w przeciągu 25 minut Żuraw zdobył pięć goli, a szóstego, pieczętującego wygraną dołożył w doliczonym czasie gry. Na listę strzelców po stronie Żurawia w tym meczu wpisali się: Górny, Mateusz Mika (obaj po dwa trafienia), Grzegorz Bańdura i Krzysztof Ćwiertnia.

I RUNDA PIŁKARSKIEGO PUCHARU POLSKI:

Tarnawianka Tarnawa - Żuraw Krzeszów 2:6 (2:0)

Gole dla Tarnawianki: Sitarz (dwa).

Gole dla Żurawia: Górny, Mika (obaj po dwa gole), Bańdura, Ćwiertnia.

Autor: Redakcja sucha24.pl

Puchar Polski: Żuraw odrobił straty w Tarnawie. Z 0:2 do 6:2! - opinie czytelników

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu: Puchar Polski: Żuraw odrobił straty w Tarnawie. Z 0:2 do 6:2!. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku "zgłoś".