Wyższość grającej klasę wyżej drużyny Podgórze Kraków musiały uznać zawodniczki Ladies Tempo Białka w rozgrywkach pucharu Polski. A co w lidze? Dwa gole dla Babiej Góry zdobył Maciej Stróżak i tym samym sprawił sobie, i kolegom z drużyny najlepszy prezent z okazji 27. urodzin. Po przerwie bramkę dla Babiej Góry dołożył jeszcze powracający po kilkuletniej przerwie do gry Robert Starowicz i Babia Góra sięga po przekonywującą wygraną na boisku beniaminka LKS Zgoda Byczyna. Mniej szczęścia miał Garbarz Zembrzyce, który uległ Nadwiślaninowi Gromiec 2:0. Pocieszające dla zembrzyczan jest to, że w porównaniu do meczu sprzed tygodnia z Beskidem, tym razem Zdzisław Janik (sam był na ławce rezerwowych z numerem 10) miał w kim wybierać. I tak w spotkaniu z Nadwiślaninem zadebiutowali w barwach Garbarza: 17-letni Mariusz Oskwarek (Dalin Myślenice), 18-letni Piotr Buczek (Pogoń Skotniki) i 23-letni Ezechona John Ezech. Klasę niżej - czyli w klasie A, konkretnie w Stryszawie - Jałowiec dwukrotnie musiał gonić wynik i za każdym razem sztuka ta się mu udawała. Stryszawianie po bramkach Roberta Głuszka i Dawida Janeczka remisują z Leńczami 2:2.

PIŁKARSKI PUCHAR POLSKI:

Lekcja

Nie udało się sprawić niespodzianki dziewczynom z Ladies Tempo Białka, które uległy drużynie Podgórza Kraków 4:0 w rozgrywkach Pucharu Polski. - Dziewczyny walczyły, może nawet za ambitnie, przez co na murawie było trochę chaosu. Zagrać z taką drużyną jak Podgórze to bardzo cenna lekcja, która może przynieść w przyszłości wiele dobrego - powiedział wiceprezes Tempo Mariusz Sałaciak. Z powodów osobistych (wyrazy współczucia z powodu śmierci taty od naszej redakcji) nie było na ławce trenera Jarosława Gąstały.

Ladies Tempo Białka - KS Podgórze Kraków 0:4 (0:2)

Gole dla Podgórza: Brzeszczyńska (dwie), Nowakowska, Cieślik.

Składy:

Ladies: Ryś - Ogarek, Kaczmarczyk (70" Murzyn), Sala, Dyrda (46" Leśniak), Szpak, Rzepka (70" Woźna), Skowron, Frydel (60" Zguda), Pułczyńska (80" Klimala), Pochopień (86" Zajda).

Podgórze: Wilk - Klimkiewicz (46" Włodarz), Nowakowska, Bulanda (65" Urbaniak), Maciaś (80" A. Jarczyk), Kokoszka, Cieślik, Borgosz (46" Buczek), Będkowska, Brzeszczyńska, Chmura (70" K. Jarczyk),

V-LIGA CHRZANOWSKA:

Prezent urodzinowy jak znalazł

Zasłużone zwycięstwo w Jaworznie odniosła Babia Góra Sucha Beskidzka.  Schedę po Grzegorzu Kmieciku, który w ostatnim czasie głównie odpowiadał za zdobywanie goli dla suskiej drużyny przejęli Maciej Stróżak i Robert Starowicz. Ten pierwszy zdobył dwa bardzo ładnej urody gole, czym sprawił sobie idealny prezent na 27 urodziny. Ten drugi po kilkuletniej przerwie pojawił się na boisku i udowodnił, że tego, jak się skierowuje piłkę do bramki, się nie zapomina.

Mecz ten był także oficjalnym debiutem Łukasza Miki w roli szkoleniowca Babiej Góry. Po odejściu Kmiecika, Babia Góra rozmawiała z kilkoma trenerami, a w tym czasie rolę tymczasowego trenera przejął właśnie Mika. Ostatecznie to właśnie jemu oficjalnie powierzono stanowisko trenera suskiej drużyny.

Babia Góra szybko ustawiła sobie mecz zdobywając gola w 8. minucie. Z lewej strony podał mu Dawid Sumera, a Stróżak przyjął piłkę i nie dał szans bramkarzowi Zgody. Na 2:0 Stróżak przymierzył z szesnastu metrów z prawej nogi, a piłka znalazła się w lewym górnym rogu bramki. Golkiper beniaminka mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Były to końcowe fragmenty pierwszej połowy.

Gospodarze mieli także swoje okazje w pierwszej połowie - raz z bliskiej odległości przestrzelił Krystian Żuraw, raz świetnie nogami interweniował Artur Kachnic po strzale Łukasza Przebindowskiego.

W ostatnich minutach spotkania po akcji Jakuba Talagi gola pieczętującego wygraną Babiej Góry strzałem w długi róg zdobywa Starowicz.

Babia Góra dominowała w tym meczu, częściej była przy piłce, ale myli się ten, kto sądzi po wyniku, że to był dla suszan spacerek. Nie był, o czym zapewne przekona się kilka drużyn, gdy na jej drodze stanie Zgoda Byczyna.

LKS Zgoda Byczyna -  Babia Góra Sucha Beskidzka 0:3 (0:2)

Gole dla Babiej Góry: Stróżak (dwa), Starowicz.

Skład Babiej Góry: Kachnic - Żmuda, G. Talaga, J. Talaga, Szarlej (85" Bańdura), Wójtowicz, Pacyga, Dyduch (58" P. Burliga), Janiczak, Stróżak (85" K. Burliga), Sumera (70" Starowicz).

Garbarz Zembrzyce - Nadwiślanin Gromiec 0:2 (0:1)

Skład Garbarza: Oskwarek - Kania (22" Łach), Żurek, Burliga, Elżbieciak, Targosz, Sani (65" Motejadded), Sobański, Buczek, Stachnik, Ezech.

Halniak w budowie

Z jednej strony zapewne nie tak wyobrażali sobie kibice Halniaka debiut na trenerskiej ławce Kamila Mrózka, ale z drugiej jeżeli ktoś liczył na piękną grę i płynne akcje, to powinien raczej pojawić się na stadionie w Makowie co najmniej za dwa miesiące. To, jak wygląda doświadczona i dobrze rozumiejąca się drużyna, z wyćwiczonymi schematami, pokazała za to drużyna z Osieka.

Przechwyt w środku pola, przekątne podanie Tomasza Dubieli do Jakuba Zaremby, sytuacja sam na sam z Marcinem Koprem i Brzezina prowadzi 1:0. To była czwarta minuta spotkania, która miała wpływ na taki, a nie inny przebieg tego spotkania. - Głowy w góry - nie tracił rezonu nowy trener Halniaka, choć z każdą upływającą sekundą jego optymizm był wystawiony na ciężką próbę.

W kolejnej akcji do zagranej za plecy obrońców piłki Halniaka ruszył Szymon Brańka, lecz Koper był na posterunku. Jeżeli chodzi o nazwisko Kopra, to tak samo można jednym tchem wymienić nazwiska: Mistarz, Pomykacz, Wiśniewski, Kuszyk czy Zabiegas. To wszystko nowi zawodnicy, którzy potrzebują czasu na wkomponowanie się do drużyny. Inna też sprawa, że Halniak czeka z utęsknieniem na powrót do składu takich piłkarzy jak: Dariusz Szymoniak, Dorian Łukawski, którzy z makowianami trenują, ale jeszcze z powodu spraw nazwijmy je papierkowymi, nie mogą grać.

Halniak próbował, tego mu nie można było odmówić, a każdą próbę akcji, które na treningach są w makowskiej drużynie ćwiczone, trener Mrózek nagradzał brawami. Tak było przy okazji podania od Daniela Wiśniewskiego i niecelnym uderzeniu Tomasza Ficka, tak samo po zagraniu od Macieja Żarnowskiego i strzale (celnym, ale nie czystym i nie zagrażającym bramce strzeżonej przez Michała Majdę) Marcina Kuszyka, identycznie przy próbie Karola Zabiegaja, któremu zagrywał Tomasz Ficek.

W końcówce pierwszej połowy przycisnęła Brzezina - najlepszej nie wykorzystał kapitan przyjezdnych Dubiel, który po zamieszaniu w polu karnym nie trafił do pustej bramki. Ten sam zawodnik chwilę później mógł się zrehabilitować, lecz piłka po jego strzale z rzutu wolnego przeszła nad poprzeczką. W ostatniej akcji tej części gry bliski powodzenia był Maciej Majcherek, lecz piłkę na kolejny korner dla gości sparował Koper.

Druga połowa nie przyniosła zmian w obrazie gry - przyniosła tylko w wyniku. Brzezina wygrywa zasłużenie w Makowie 3:0. Halniak w totalnie nowej odsłonie i z nowym trenerem potrzebuje czasu. Pytanie tylko jak wiele.

Halniak Maków Podhalański - Brzezina Osiek 0:3 (0:1)

Składy:

Halniak: Koper - Bogdanik, Mistarz, Pomykacz, Wiśniewski, Ficek, Żarnowski, Kuszyk, Antosiak, Zabiegas, Piątek.

Brzezina: Majda - Szczepaniak, Majcherek, Nalepa, Bury, Narwojsz, Czerny, Zaremba, Dziubek, Brańka, Dubiel.

V-LIGA PODHALAŃSKA:

Jordan Jordanów - AKS Ujanowice 1:1 (0:1)

Gol dla Jordana: Ryś.

Gol dla Ujanowic: Bukowiec.

Składy:

Jordan: Kotlarz - Ryś, Drozd (72" Radoń), Łaczek (46" Lubiński), K. Rapta, Jochymek, Wróbel, Szklany, Kulak, T. Rapta (86" Czubin), Kowalcze (80" Kołodziejczyk).

Ujanowice: M. Gwiżdz -  Filipek, R. Gwiżdż (80" Pławecki), P. Oleksy , Augustyn, Kmiecik, Gołąb, Kiławiec (86" S. Oleksy), Czaja (55" A. Stach), P. Filipek (65" Krzyżak), Bukowiec (72" P. Stach).

W wychowankach siła!

Zagrać zawodnikami tylko ze swojej miejscowości... Frazes, pod którym podpiszą się wszyscy prezesi z okolicznych klubów, a którzy w większości do tego nie zmierzają, wcielił w życie w sobotnie popołudnie Jałowiec Stryszawa. Oczywiście statystykę tą "zepsuł" trener Bartosz Sala wchodząc na boisko w drugiej połowie, ale to tak podajemy z mocnym przymrużeniem oka. Właśnie do takiego Jałowca powinni się zacząć przyzwyczajać kibice ze Stryszawy. A jest to Jałowiec nie tylko mocno swojski, ale walczący do końca, o czym przekonały się w sobotę Leńcze.

Bardzo szybko, bo już w 3. minucie prowadzenie objęli goście. Moment dekoncentracji gospodarzy wykorzystał Marcin Brózda. Jałowiec ruszył do odrobienia strat i mimo kilku okazji (chociaż nie stuprocentowych) dopiero w 40. minucie dopiął swego. Dośrodkowanie Dawida Polaka zakończył strzałem głową przy bliższym słupku Robert Głuszek.

Także goście zaczęli strzelanie w drugiej połowie - po akcji z lewej strony boiska piłka została wycofana na szesnasty metr, gdzie był Brózda i po chwili mógł cieszyć się z drugiego gola. W 66. minucie po faulu na Dawidzie Janeczku sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił sam poszkodowany. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania Jałowiec miał doskonałą okazję (4 na 2!) na zdobycie zwycięskiej bramki, lecz precyzji zabrakło Bartkowi Ićkowi.

Jałowiec Stryszawa - Leńcze 2:2 (1:1)

Gole dla Jałowca: Głuszek, Janeczek.

Gole dla Leńcz: Brózda (dwa).

Składy:

Jałowiec: Janik - Polak, Harańczyk, Starowicz, Habowski, Janeczek (78" Steczek), Pindel (87" Kwak), Świerkosz (73" Okrzesik), Iciek, Brytan (61" Sala), Głuszek (68" Bania).

Leńcze: Boro - Flaka, Camara, Gajewski, Płaczek, Żak, S. Gębala (60" Chrzanowski), Michorczyk, Kolasa, Brózda, D. Gębala (75" T. Oleś)

Korona Skawinki -  Naroże Juszczyn 1:1 (1:0)

Gol dla Naroża: Świder.

Skład Naroża: Żarnowski -  R. Drobny, Wróbel, Gąstała, Balcer, Stawicki, Kwiatek (Klimasara), Romaniak, Antolak, Świder, M. Drobny.

Żuraw Krzeszów - Halniak Targanice 2:8 (1:4)

Gole dla Żurawia: Mika, Ćwiertnia.

Skład Żurawia: Krupczak - Skrzypek, Salapatek, Pilarczyk, Locinski, Wajdzik, Ćwiertnia, Sumera, Bańdura, Barzycki, Górny.