Wygrana Teamu Sportu Hejnału w historycznym meczu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 sierpnia 2020 14:49

Po wielu latach przerwy Team Sport Hejnał (wcześniej Hejnał)  zagrał pierwszy mecz w V Lidze. Różnie było z grą gospodarzy, ale ostatecznie wygrali z Kalwarianką Kalwaria Zebrzydowska.

Zespół z Kęt cieszy się dużym zainteresowaniem swoich kibiców. Pokazali to na sparingach i meczach Pucharu Polski. Nie inaczej było w pierwszym meczu ligowym.

Po pierwszej połowie kibice mogli być zawiedzeni. Team Sport Hejnał grał słabo. W 20. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Szybko rozegrali rzut wolny. Po faulu J. Januszyka sędzia zarządził karny.  Gola zdobył Paździorko.

W drugiej połowie gospodarze zmienili sposób gry, więc kibice mogli mieć nadzieję na lepszy wynik. W 55. minucie Żmuda zszedł z piłką z prawego sektora boiska do środka i chciał dośrodkować piłkę w pole karne. Z dośrodkowania wyszedł strzał i lob nad bramkarzem. Był remis.

Team Sport Hejnał walczył do końca i to mu się opłaciło. Rzut rożny wykonał Jurczak a celnie główkował Karpiński.

,,W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo słabo. Wyglądało to tak, jakbyśmy byli stremowani i przestraszeni V Ligi. W przerwie w szatni porozmawialiśmy w odpowiedni sposób i w drugiej połowie obraz gry się zmienił’ – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 8 sierpnia Team Sport Hejnał Kęty – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Paździorko (20.), 1:1 Żmuda (55.), 2:1 Karpiński (90.)

Skład Teamu Sportu Hejnału Kęty: Zieliński, Sabuda (65. Tarashuk), Karpiński, J. Januszyk, A. Januszyk, Nowicki (88. Flisek), Jurczak, Wysogląd (46. Ogórek), Nycz (75. Waluś), Żmuda (70. Cepiga), Dudzic. Trener: Kamil Żmuda.