Najbliższe spotkanie

23 sierpnia 2020
gorniksiersza.pl

W minioną sobotę w ramach inauguracji rozgrywek Chrzanowskiej B - Klasy, UKS Górnik Siersza pojechał na wyjazdowe spotkanie z Koroną Lgota. Mecz szczęśliwy dla obu zespołów. Dla Korony bo można powiedzieć że dostali dwie bramki od naszej drużyny w prezencie i też dla nas, bo ostatecznie udało się wyrównać wynik meczu.

Od pierwszego gwizdka nasz zespół miał przewagę w posiadaniu piłki i stwarzał dużo więcej sytuacji podbramkowych. Było kilka groźnych strzałów z dystansu w wykonaniu m.in. Bartosza Kurka i Kamila Tajsa ale brakowało celności. Najlepszą okazję na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie mieliśmy w 20 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę w polu karnym przejął Bartłomiej Lizończyk i podał na piąty metr do wbiegającego Bartosza Kurka a ten uderzeniem z pierwszej piłki trafił w bramkarza. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i to właśnie miało miejsce. Bramkarz gospodarzy wznawiając grę po strzale Kurka posłał długą piłkę pod pole karne naszej drużyny a tam napastnik Korony wyprzedził obrońce Fabiana Borkowskiego i posłał piłkę do siatki obok wychodzącego z bramki Michała Buziewicza. Nasz zespół cały czas atakował, stwarzał sytuacje a tu kolejna niespodzianka tuż przed przerwą. Rzut wolny dla gospodarzy około 35 metrów do bramki, dośrodkowanie mija wszystkich zawodników piłka odbija się od murawy przed bramkarzem i wpada pod poprzeczkę bramki. Do przerwy Górnik Siersza przegrywał 2-0.

W drugiej połowie podopieczni Mieczysława Starniowskiego całkowicie zepchnęli do obrony Koronę, która walczyła żeby utrzymać korzystny dla siebie wynik. W 65 minucie bramkę kontaktową dla Górnika Siersza zdobył Bartłomiej Lizończyk, po dośrodkowaniu z lewej strony Wojciecha Dzierzby piłka odbiła się od słupka na głowę wbiegającego Lizończyka a ten z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. W 75 minucie na boisko wszedł Kamil Zając zastępując Bartosza Kurka. W 90 minucię meczu kontuzjowanego Fabiana Borkowskiego zastąpił Dawid Głowacz. W doliczonym czasie gry gola na wagę remisu dla Górnika Siersza zdobył Artur Mendela po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Zająca.

Zawodnicy Górnika Siersza w tym meczu wystąpili w nowych strojach które klub zdobył dzięki aktywności kibiców w konkursie organizowanym przez firmę EFCE SPORTSWEAR i  wsparciu kilku sponsorów.

Dziękujemy kibicom którzy wspierali nasz zespół podczas tego wyjazdowego meczu i liczymy na waszą obecność w kolejnych spotkaniach.