Puchar Polski: Tempo Białka melduje się w finale!

Bez najmniejszych przeszkód Tempo Białka awansowało do finału pucharu Polski podokręgu wadowickiego. W środę podopieczni Marcina Pasionka wygrali w Radoczy z B-klasowym Orłem 5:0. W finałowym spotkaniu Tempo zagra z Beskidem Andrychów.

Gra w pucharze Polski nie była priorytetem dla drużyny z Białki w tym sezonie. Po meczach z Żurawem Krzeszów, a zwłaszcza z Babią Górą awans do półfinału, podobnie jak rok temu, stał się jednak faktem. Los można powiedzieć, że się uśmiechnął do białczan, bo wpadli na tym etapie B-klasowego Orła Radocza (swoją drogą to może OZPN chociaż wklei raz jakieś zdjęcie z losowania, bo czy one się odbywają i na jakiej zasadzie, to tego nikt nie może potwierdzić).

Po wczorajszym spotkaniu Sokoła Przytkowice z Beskidem Andrychów wiadomo było, że do finału awansował Beskid. Dziś drugim finalistą zostało Tempo.

Michał Puzik po podaniu od Jakuba Zawady otworzył wynik spotkania w 24. minucie. Prowadzenie gości powinno być o wiele bardziej okazalsze, ale Szymon Pena nie wykorzystał kilku okazji. Orzeł jeszcze przy stanie 0:0 również miał swoją okazję, kiedy to oko w oko znalazł się jeden z zawodników gospodarzy, który minął Dawida Nowaka, lecz w porę wrócili obrońcy Tempo i zablokowali strzał do pustej już bramki.

W przeciągu 10 minut drugiej połowy białczanie zdobyli trzy gole i de facto skończyli zawody. Do bramki Orła trafiali Kasjusz Piwowarczyk, Puzik z karnego i Jan Woźny. Wynik na 5:0 ustalił rezerwowy Jarosław Madziała.

Finałowy mecz Tempo Białka-Beskid Andrychów odbędzie się w środę 23 września w Białce.

PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI - VI RUNDA:

Orzeł Radocza - Tempo Białka 0:5 (0:1)

Gole dla Tempo: Puzik (dwa), Piwowarczyk, Woźny, Madziała.

Skład Tempo: Nowak - Woźny, Marek, Gruca, Zawada, Puzik (58" Basiura), Saichuk (58" Rupa), Motor, Sapoń, Piwowarczyk (58" Madziała), Pena.

Autor: Redakcja sucha24.pl

Puchar Polski: Tempo Białka melduje się w finale! - opinie czytelników

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu: Puchar Polski: Tempo Białka melduje się w finale!. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku "zgłoś".