Niebywałej sztuki dokonał Jordan Jordanów, który prowadził po 40 minutach z Krokusem Przyszową 3:0, a mimo to wracał do Jordanowa bez punktów. Historia futbolu zna oczywiście nie takie historie - w sezonie 1998/1999 Montpellier na 30 minut przed końcem meczu prowadził w Marsylii 4:0, a przegrał 4:5. Marne to pocieszenie wiem, ale zawsze jakieś. Patrzymy dalej również na ligę okręgową, ale już tą, gdzie mamy więcej niż w podhalańskiej reprezentantów. Babia Góra straciła pierwszą bramkę w tym sezonie i poniosła również pierwszą porażkę - jej pogromcą okazał się przedostatni przed tą kolejką MKS Libiąż. Po równi pochyłej stacza się Garbarz - tym razem przegrał u siebie z Victorią Jaworzno 0:4. Po wysokiej porażce właśnie z Victorią podniósł się Halniak, który zremisował z Kalwarianką 1:1. Makowianie zdobywają pierwszą bramką na wiosnę i od razu jest ona na wagę remisu. Trener Marcin Ferek musiał stanąć między słupkami w barwach Naroża, a mimo to piłkarze z Juszczyna, chociaż nie zachwycili, to wygrali z Burzą Roczyny 3:2. Powrót po trzech kolejkach nieobecności na swój stadion uczcili zwycięstwem zawodnicy Jałowca Stryszawa, którzy wysoko pokonali Wisłę Łączany 4:1. Już do przerwy w tym meczu było wszystko jasne, bo Jałowiec prowadził 3:0. Jeszcze wyższe zwycięstwo, bo aż 8:2 odniósł Huragan Skawica, który w takich rozmiarach rozprawił się z Żarkiem Stronie. Cenny remis na boisku w Skawcach odniósł zespół KS Bystra.

IV-LIGA KOBIET MAŁOPOLSKA:

Zderzenie

Od porażki 0:2 rozpoczęły sezon w IV-lidze małopolskiej zawodniczki Ladies Tempo Białka. IV-ligowy poziom rozgrywek jest tylko z nazwy, bo po reorganizacji jest on odpowiednikiem poprzedniego III-ligowego. W pierwszej połowie więcej okazji stworzyły sobie gospodynie, chociaż i zawodniczki z Białki za sprawą Agnieszki Ogarek czy Oliwi Skowron mogły otworzyć wynik. Tymczasem w 38. minucie po samobójczym trafieniu jednej z Ladies, to zawodniczki z Wieliczki wyszły na prowadzenie.

Trener Jarosław Gąstała od początku drugiej połowy nakazał wyżej wyjść swoim podopiecznym na zawodniczki z Wieliczki i taktyka ta mogła zakończyć się powodzeniem. Niestety dla białczanek, dobrych okazji nie zamieniły na gola Angelika Rzepka, Dominika Dyrda i Skowron. Zawodniczki z Białki postawiły wszystko na jedną kartę, co skutkowały groźnymi kontrami w wykonaniu zawodniczek z Wieliczki. Dwukrotnie po uderzeniach w słupek i poprzeczkę szczęście dopisywało piłkarkom z Białki, lecz po strzale z 87. minuty Małgorzaty Płaszewskiej piłka po raz drugi znalazła się w bramce Ladies.

- Mieliśmy plan, który drużyna realizowała. Rywalki były częściej przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Jest niedosyt, bo dziewczyny wykonały bardzo dobrą pracę i zasłużyły co najmniej na punkt. Piłka nożna dlatego jest piękna, bo jest nieprzewidywalna i na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Najważniejsze jest to, że Ladies tworzą wojwniczki, zawodniczki, które chcą iść do przodu i w każdym meczu grać o trzy punkty - podsumował Gąstała.

Górnik Wieliczka -  Ladies Tempo Białka 2:0 (1:0)

Skład Ladies: Mrowiec - Pochopień (60’ Klimala), Sala, Murzyn, Leśniak (87’ Zajda), Pułczyńska (75’ Woźna), Ogarek, Skowron, Frolik N (46’ Frydel), Rzepka (75’ Zguda), Kutek.

V-LIGA CHRZANOWSKA:

Halniak Maków Podhalański - Kalwarianka Kalwaria 1:1 (1:0)

Gol dla Halniaka: Mistarz.

Gol dla Kalwarianki: Oleksy.

Czerwona kartka: Mistarz (Halniak).

Skład Halniaka: Koper - Mistarz, Stopa (60" Piątek), Bach, Antosiak, Wiśniewski, Zabiegaj, Kuszyk, Ficek (88" Żarnowski), Łukawski (68" Wągiel), Szymoniak (80" Bajcer).

Garbarz Zembrzyce - Victoria Jaworzno 0:4 (0:1)

Gole dla Victorii: Bartuś (trzy), Leś.

Czerwona kartka: Elżbieciak (Garbarz).

Skład Garbarza: Oskwarek - Elżbieciak, Sani (73" Madej), Motejadded, Buczek, Zajda, Łach, Stachnik, Sobański, Targosz, Ezeh.

MKS Libiąż -  Babia Góra Sucha Beskidzka 1:0 (0:0)

Skład Babiej Góry: Kachnic - J. Talaga, G. Talaga,  Drabik, P. Burliga, Bańdura, Dyduch, Stróżak, Janiczak, Sumera, Starowicz.

Sosnowianka Stanisław -  Tempo Białka 0:5 (0:2)

Gole dla Tempo: Basiura, Piwowarczyk, Bryła, Madziała, Sapoń.

Skład Tempo: Wałach - Mentel (65" Woźny), Bryła, Marek, Gruca (76" Zawada), Rupa, Motor, Balcer (46" Sapoń), Puzik, Basiura (70" Pena), Piwowarczyk (60" Madziała).

To nie tak

Miał spory problem z zestawieniem składu na mecz z Krokusem Przyszowa trener Jordana Jordanów Jakub Jeziorski. Ostatecznie w składzie wystąpiło m.in. dwóch absolutnych debiutantów - 17-letni Damian Pietrzak zagrał w bramce, 16-letni Bartłomiej Rączka w środku pola, a niektórzy zawodnicy nie zagrali na swoich nominalnych pozycjach. - Występ Bartka uważam za objawienie tego meczu. Trenuje z nami od dwóch miesięcy, zagrał bardzo dobre zawody. Słowa uznania również dla Damiana, który wybronił trzy sytuacje sam na sam z przeciwnikiem. Zawalił czwartego gola, ja to wiem i on, ale to chłopak z dużym potencjałem i przygoda z piłką dopiero przed nim - powiedział Jeziorski.

Nawet kiedy Jordan prowadził 3:0, a tak było po 40 minutach tego spotkania, równie dobrze rezultat mógł brzmieć w tym momencie 3:3. - Nie pamiętam takiego meczu w roli trenera, kiedy moja drużyna prowadziłaby 3:0 i przegrała. Taka jest piłka, takie sytuacje bywały i w finale Ligi Mistrzów - dodał.

W ataku z konieczności wystąpił duet Andrii Drozd z Tomaszem Raptą. I właśnie pozyskany z zespołu KS Bystra Ukrainiec otworzył wynik tego spotkania. Dośrodkowanie od Szymona Jochymka trafiła do Tomasza Rapty, którego strzał obronił bramkarz Krokusa, lecz wobec dobitki Drozda był bezradny. Przy golu numer dwa autorstwa Dominika Kulaka, Drozd zanotował asystę. Trzeci gol dla Jordana to ponownie skuteczny strzał Drozda.

Jordanowi zabrakło kilku minut, żeby utrzymać trzy bramkowe prowadzenie do przerwy. 3:1 po pierwszej połowie na boisku w Świdniku (spokojnie, nie chodzi o stadion grającej w III-lidze Avii z województwa lubelskiego). W drugiej połowie Krokus w przeciągu sześciu minut zdobył trzy gole i odwrócił losy spotkania. Jordan i Krokus mogli w dalszej części gry pokusić się o kolejne gole, ale ich liczb zatrzymała się na cyfrze siedem.

- W takim składzie zapewne już nie zagramy w kolejnych spotkaniach. Przed następnym meczem z Wierchami Pasierbiec liczę, że będę miał do dyspozycji Mateusza Kowalcze, Michała Rysia, Szymona Wróbla, może Gawła Tyrpę - dodaje Jeziorski.

Krokus Przyszowa -  Jordan Jordanów 4:3 (1:3)

Gole dla Jordana: Drozd (dwa), Kulak.

Skład Jordana: Pietrzak - Radoń, K. Rapta, Kołodziejczyk (56" Łaczek), Czubin, Jochymek, Rączka (90" Hodana), Szklany, Kulak (67" Wójtowicz), Drozd, T. Rapta (85" P. Hanusiak).

Naroże Juszczyn - Burza Roczyny 3:2

Gole dla Naroża: Masłowski, M. Drobny, Antolak.

Skład Naroża: M. Ferek - Klimasara, R. Drobny, Wróbel, Gąstała, Świder, Masłowski, Stawicki, Kwiatek, Antolak, M. Drobny.

Problemów zero

Dawno nie musiał się tak wysilać Jałowiec Stryszawa, żeby odnieść zwycięstwo. Wygrana 4:1 to najniższy wymiar kary, jaki spotkał Wisłę Łączany w sobotnie popołudnie na boisku w Stryszawie. Wszystko w tym meczu było jasne już po pierwszej połowie - Jałowiec prowadził 3:0, mógł wyżej, a Wisła praktycznie nie istniała.

Strzelanie w Stryszawie zaczął Bartosz Sala, który wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem Wisły. Błąd defensywy przyjezdnych wykorzystał natomiast Dawid Janeczek i Jałowiec miał już dwa gole przewagi. 180 sekund później powinno być 3:0 dla Jałowca - sędzia nie uznaje jednak gola zdobytego przez Janeczka dopatrując się zagrania ręką piłkarza ze Stryszawy. Gwizdek arbitra już nie odwołał gola Dawida Polaka, któremu po podaniu od grającego trenera Sali pozostało skierować piłkę do pustej bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy po rzucie rożnym zdobyli jak się później okazała tylko honorowe trafienie. Jałowiec szybko mógł odskoczyć na trzy i więcej goli, lecz trzech dobrych sytuacji nie wykorzystał Janeczek. Wynik ustalił rezerwowy Patryk Brytan, który po podaniu od Roberta Habowskiego bardzo ładnym technicznym strzałem wpisał się do meczowego protokołu.

Jałowiec lekko, łatwo i przyjemnie inkasuje pierwszy komplet punktów w sezonie 2020/2021.

Jałowiec Stryszawa - Wisła Łączany 4:1 (3:0)

Gole dla Jałowca: Sala, Janeczek, Polak, Brytan.

Skład Jałowca: Janik  - Polak, Harańczyk, Habowski, Starowic, Pindel, Steczek (70" Brytan), Kwak (80" D. Iciek), Janeczek (87" Bachul), B. Iciek (87" M. Głuszek), Sala (75" R. Głuszek).

Strzelec Budzów -  Żuraw Krzeszów 2:1 (1:1)

Gole dla Strzelca: Rak, Mateusz Daniel.

Gol dla Żurawia: Barzycki.

Składy:

Strzelec: Lenik - P. Burliga, Jurkowski, Wrzodek, Korczak, Lasek (80" Janiszewski), Marek Daniel, Mateusz Daniel, Parszywka, Furman, Rak.

Żuraw: Krupczak - Sałapatek, R. Pilarczyk, Wajdzik, Lociński, Sumera (70" Sz. Pilarczyk), Mentel, Ćwiertnia, Bańdura, Górny, Barzycki.

Do pięciu razy...

W piątym ligowym spotkaniu zespół BCS Zawoja zdobył pierwszy komplet punktów. W poprzedniej kolejce zespół z Zawoi zaprezentował się całkiem nieźle w meczu z Orłem Wieprz i już wtedy trener Jacek Kudzia śmiało mógł myśleć o punktowych zdobyczach. W niedzielę w Choczni wszystko w BCS zagrało tak jak powinno. - Życzyłbym sobie mieć do dyspozycji tylu zawodników i tych zawodników, co w Choczni. Procentuje również praca, którą wykonujemy na treningach - mówi Kudzia.

Zawojanie prowadzili po pierwszej połowie - Eryk Wróblewski dośrodkował z lewej strony, a zamykający akcję prawy obrońca BCS Marcin Pasierbek wpisuje się na listę strzelców. - To nie była dobra część spotkania ani w naszym, ani przeciwnika wykonaniu. Na pewno wpływ na to miała duża wilgotność, która sprawiała, że zawodnicy nie byli w stanie pokazać to, co potrafią - dodaje.

W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy Olimpii - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobywa Piotr Jakubas. Zawojanie odzyskują prowadzenie w 70 minucie - faulowany w polu karnym jest Wróblewski i sam poszkodowany wykorzystuje jedenastkę. Na cztery minuty przed końcem spotkania kolejny stały fragment gry przynosi bramkę Olimpii - zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Piotr Siwiec.

- Do końca meczu zostały minuty, ale wierzyliśmy w końcowy sukces. Bardzo dobrze zaprezentowali się zmiennicy - dodał Kudzia.

Na 3:2 trafił bardzo ładnym uderzeniem Adrian Brytan, któremu asystował Wiktor Trybała. W doliczonym czasie gry Olimpię pogrążyła zabójcza kontra w wykonaniu piłkarzy z Zawoi - Nikodem Fujak trafił w bramkarza Olimpii Konrada Kolasę, a z dobitką nie miał żadnych problemów Trybała.

Po pierwszej wygranej BCS tym bardziej ciekawie zapowiada się niedzielny mecz, kiedy to do Zawoi przyjedzie drużyna, którą w przeszłości trenował Jacek Kudzia, czyli Naroże Juszczyn.

Olimpia Chocznia -  BCS Zawoja  2:4 (0:1)

Gole dla BCS: M. Pasierbek, Wróblewski (k.), Brytan, Trybała.

Skład BCS: D. Ficek - Kudzia, Świtek, M. Pasierbek (46" Zięba), R. Pasierbek, Dyrcz (65" Brytan), B. Ficek, Wróblewski, Surzyn (60" Pietrusa), Fujak, Trybała (90" Bartyzel).

B-KLASA WADOWICKA:

Huragan Skawica - Żarek Stronie 8:2 (4:1)

Gole dla Huraganu: Mirosław Pacyga i S. Pacyga (obaj dwa trafienia), Sumera, Matyja, Malik (k.), Bywalec.

Spartak Skawce -  KS Bystra   2:2 (2:1)

Czerwona kartka: Szewczyk (Bystra).

Gole dla Bystrej: Basiura, K. Kaczmarczyk.

Skład Bystrej: Pustuła - Bala (78" Kulka), Migas, Ptaś, J. Kaczmarczyk (47" Działek), Sroka, Basiura (80" Pociąg), Jurczyk, K. Kaczmarczyk (82" Sz. Kaczmarczyk), Szewczyk, Urbański.

Czarni Koziniec -  Grom Grzechynia 2:2 (0:2)

Gole dla Gromu: Kudzia (dwa).

Skład Gromu: Ogarek - Bogacz, Krupczak, Toczek (80" Bałos), Tokarz (75" Kaczmarczyk), Paleczny, Suski, Malina, Pająk, P. Surmiak, Kudzia.

Piękne gole były ozdobą

Pierwszy punkt Świtu Osielec w nowym sezonie stał się faktem. Podopieczni Marcina Kopacza dokonali tego, chociaż wiele rzeczy w niedzielnym spotkaniu z Błyskawicą Marcówka sprzysięgło się przeciwko nim. Zaczęło się od kontuzji bramkarza Grzegorza Zaręby, którego z konieczności musiał zastąpić między słupkami Kacper Gierat. W 78. minucie z powodu urazu nie mógł kontynuować Wojciech Suski, co przy wykorzystaniu dwóch zmian (więcej rezerwowych nie miał) spowodowało, że Świt musiał grać w osłabieniu. A jednak remis, zdobyty po ogromnej walce, udało się drużynie z Osielca osiągnąć. Co jeszcze? Dwa piękne gole rodem z o wiele wyższych lig. WIĘCEJ O MECZU ŚWIT-BŁYSKAWICA TUTAJ

Ż. K. / CZ. K. 2/0 3/0

Świt Osielec -  Błyskawica Marcówka 1:1 (1:0)

Gol dla Świtu: Rzeszótko.

Gol dla Błyskawicy: Mirek.

Żółte kartki: Traczyk (Świt) oraz Głuc, Pindel, Wróbel.

Składy:

Świt: Zaręba (30" Grzybek) - G. Traczyk, Rzeszótko, Barcik (70" Dobrzycki)., Szpak, Kopacz, Turek, Bodnar, Bachul, Gierat, Suski.

Błyskawica: Brańka - P. Paczka, Pindel (58" Kos), Krzystoń, Dragosz, Głuc (46" Hrapkowicz), Mirocha (46" R. Porębski), Wróbel, Franik, M. Paczka (65" Traczyk), M. Porębski (46" Mirek).

89 minut sportu, minuta awantury spod remizy

Stare piłkarskie porzekadło głosi: derby rządzą się swoimi prawami. W niedzielnym spotkaniu 3. kolejki lokalnej B-klasy nieoczywistą interpretację tego bon motu wykonały jedenastki Lachów i Dębu, rozkręcając między sobą prawdopodobnie największą „bitwę”, jaką Lachowice widziały na żywo w XXI wieku. Skoro jednak jesteśmy już w dziale sportu, a nie w sekcji powiatowego numeru alarmowego 112, to najpierw będzie o piłce. WIĘCEJ O MECZU LACHY-DĄB TUTAJ

Lachy Lachowice - Dąb Sidzina 1:0 (1:0)

Gol dla Lachów: Gwiazdoń.

Składy:

Lachy: Nowak - Gwiazdoń, Lasik, Chorąży, Cieślak, Gach (80" Rzepka), Ponikwia, Kąkol, Zawiła (55" Wiktorowicz), Murzyn (70" Dominik Kachel), Pyrzyk.

Dąb: Talaga - Mazur (85" Krupa), Binkuś (75" Adamik), Kolaniak, Motor, Jaromin, Staszczak, Kaczmarczyk (75" Haber), Kordyl (85" Mazur), Lipa, Trzop (65" Żurek).

Autor: Redakcja sucha24.pl

Piłkarski weekend: Jordan prowadził 3:0 i przegrał, Babia Góra zatrzymana w Libiążu, ósemka Huraganu, czwórka Jałowca - opinie czytelników

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu: Piłkarski weekend: Jordan prowadził 3:0 i przegrał, Babia Góra zatrzymana w Libiążu, ósemka Huraganu, czwórka Jałowca. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku "zgłoś".